KREDYTY GOTÓWKOWE ˇ KREDYTY MIESZKANIOWE ˇ KONTA OSOBISTE ˇ KREDYTY SAMOCHODOWE ˇ POŻ. POZABANKOWE ˇ KREDYTY DLA FIRM26/02/2021
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
ARTYKUŁY
RANKINGI

KREDYTY GOTÓWKOWE
Porównywarka

KREDYTY MIESZKANIOWE
Porównywarka

KONTA OSOBISTE
Ranking kont osobistych
Porównywarka

KREDYTY KONSOLIDACYJNE

KREDYTY REFINANSOWE

KREDYTY SAMOCHODOWE

POŻ. SPOŁECZNOŚCIOWE

KARTY KREDYTOWE

POŻ. POZABANKOWE
Porównywarka

OSZCZĘDZANIE
Lokaty
Rachunki inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne
Lokaty strukturyzowane

RACHUNKI FIRMOWE

KREDYTY DLA FIRM

Księgowość
Faktoring
Leasing

Rejestry długów

OKAZJE MIESZKANIOWE

UBEZPIECZENIA OC/AC
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia majątkowe

KANTOR INTERNETOWY

ZARABIANIE W INTERNECIE

ODDŁUŻANIE

Produkty niefinansowe

OFERTY PRACY

Forum
Kontakt
Linki


FACEBOOK


BANERY REKLAMOWE

Bankowość hipoteczna
fot. imageworld.pl
Banki hipoteczne to instytucje, które działając na podstawie odrębnej ustawy, zajmują się wyłącznie udzielaniem kredytów hipotecznych. Często tworzone są przy bankach już istniejących, które posiadają wysoką pozycję na rynku, a w ich nazwach pojawiają się słowa ułatwiające natychmiastową identyfikację rodzaju oferowanych przez nie produktów ("dom", "hipoteki" "hipoteczny"). W wielu przypadkach są to po prostu odziały banków, wyspecjalizowane w tej konkretnej usłudze.

Tym co sprawia, że bankowość hipoteczna różni się od "zwykłych" banków, jest specjalizacja w jednym, określonym rodzaju działalności. Jak wiadomo, ma ona wpływać na jakość usługi - im mniej funkcji ma wykonać dana instytucja, tym - teoretycznie - wykona je lepiej. Z jednej strony stwarza to możliwość dostosowania produktu do indywidualnych wymagań klienta, a z drugiej - oferta obarczona mniejszym ryzykiem powinna być mniej kosztowna. Z całą zaś pewnością tańsza, niż produkty oferowane przez banki, które poza kredytami hipotecznymi udzielają pożyczek znacznie słabiej zabezpieczonych, zatem bardziej ryzykownych i droższych.

W rzeczywistości natomiast, bankowość hipoteczna dysponuje podobną ofertą kredytów hipotecznych, jak banki klasyczne. Powodem jest zarówno bardzo duża konkurencja, jak i fakt, że jako instytucje finansowe tworzone przez banki już istniejące starają się nie konkurować zbyt ostro z bankami "macierzystymi".

Należy jednak podkreślić, że bankowość hipoteczna stanowiąc konkurencję na rynku kredytów mieszkaniowych, przyczynia się również do obniżenia cen kredytów, a także ma wpływ na ogólną jakość oferty kredytowej. Pamiętajmy bowiem, że oprocentowanie to tylko jedna z wielu rzeczy, na jakie zwracamy uwagę biorąc kredyt, który będziemy spłacać przez następne 25-30 lat (a niekiedy dłużej, odkąd pojawiła się możliwość rozłożenia kredytu na 45 lat).

Jak już wspomniano, bankowość hipoteczna nie oznacza, że kredyt będzie najtańszy. Wskazuje się raczej na specjalizację, wysoką wiarygodność i łatwość, z jaką można otrzymać kredyt - ograniczenie formalności do minimum, brak opłat za rozpatrzenie wniosku. Bank zajmujący się bankowością hipoteczną najczęściej jest też bardziej wyrozumiały w ocenie celów, na jakie chcemy przeznaczyć uzyskane środki - oczywiście zakup mieszkania, budowa domu, zakup działki, ale i remont, wykończenie domu, kredyt na spłatę innych kredytów - wszystko to jest zazwyczaj akceptowane.

Należy być natomiast ostrożnym, gdy w ofercie pojawia się zapewnienie o włączeniu do kredytu wszystkich możliwych ubezpieczeń - tak nieruchomości, jak i klienta - wprawdzie dla banku ubezpieczenie się przez kredytobiorcę na życie czy od utraty pracy jest korzystne, ale musimy policzyć, o ile zwiększy łączny koszt kredytu i czy faktycznie jest w pełni uzasadnione.

Poza tym oferta kredytów hipotecznych wciąż się powiększa, możemy się zatem spodziewać, że liczba udogodnień oferowanych nam przez instytucje w bankowości hipotecznej będzie rosła i będzie coraz lepiej dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Ostatecznie bankowość hipoteczna powstała właśnie po to, żeby jak najlepiej zadbać o nasze potrzeby.

--
Stopka
Bartosz Chmielewski
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Reklama


Stopka

Free Page Rank Tool

Katalog SEO Toplista.NETTRA.pl Kataloog.org Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe toplista seo, toplista katalogow, toplista www, najlepsza toplista katalog.3tx.pl - katalog stron stat4u

katalogseo.net.pl/ KatalogSEO.org/ Katalog stron/ Katalog seo/ Vkatalog/Google+

Najczęściej wybierana oferta w czerwcu' 2019 r.
POLECANE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
arkzawiercie 2011
1221999 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 |  Luna-Tech by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie