KREDYTY GOTÓWKOWE ˇ KREDYTY MIESZKANIOWE ˇ KONTA OSOBISTE ˇ KREDYTY SAMOCHODOWE ˇ POŻ. POZABANKOWE ˇ KREDYTY DLA FIRM26/02/2021
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
ARTYKUŁY
RANKINGI

KREDYTY GOTÓWKOWE
Porównywarka

KREDYTY MIESZKANIOWE
Porównywarka

KONTA OSOBISTE
Ranking kont osobistych
Porównywarka

KREDYTY KONSOLIDACYJNE

KREDYTY REFINANSOWE

KREDYTY SAMOCHODOWE

POŻ. SPOŁECZNOŚCIOWE

KARTY KREDYTOWE

POŻ. POZABANKOWE
Porównywarka

OSZCZĘDZANIE
Lokaty
Rachunki inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne
Lokaty strukturyzowane

RACHUNKI FIRMOWE

KREDYTY DLA FIRM

Księgowość
Faktoring
Leasing

Rejestry długów

OKAZJE MIESZKANIOWE

UBEZPIECZENIA OC/AC
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia majątkowe

KANTOR INTERNETOWY

ZARABIANIE W INTERNECIE

ODDŁUŻANIE

Produkty niefinansowe

OFERTY PRACY

Forum
Kontakt
Linki


FACEBOOK


BANERY REKLAMOWE

Jak poradzić sobie z problemami ze spłatą kredytu?
imageworld.pl
Coraz więcej osób dotyka problem ze spłatą kredytów hipotecznych i zobowiązań zaciągniętych w bankach. W takim wypadku najlepiej byłoby skorzystać z pieniędzy odłożonych „na czarną godzinę”. Co jednak zrobić, gdy nie posiadamy takich oszczędności?

S.O.S dla kredytu hipotecznego

Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) zaznaczają, że najważniejsze to stawić czoła problemowi i jak najszybciej zacząć działać. Wówczas kredytobiorca ma największe szanse, aby porozumieć się z bankiem i wspólnie znaleźć wyjście z sytuacji. Im większe zaległości w spłacie, tym mniejsze są możliwości wyjścia z takiej sytuacji, a w skrajnych przypadkach może dojść do wypowiedzenia umowy kredytowej przez bank i wizyty komornika. Eksperci ZFDF podsuwają kilka rozwiązań, które mogą pomóc w przypadku pierwszych problemów ze spłatą rat. –Jeśli pojawiają się problemy ze spłatą rat kredytu, można wystąpić do banku z wnioskiem o wydłużenie okresu kredytowania, o ile nie jest jeszcze ustalony na maksymalnym poziomie. Dzięki temu obniży się miesięczna kwota zobowiązania. Należy jednak pamiętać, że równocześnie z wydłużeniem okresu kredytowania rośnie koszt odsetkowy kredytu. – mówi Łukasz Kosiński, Credit House Polska i ZFDF.

Wakacje od kredytu

Jeśli kredytobiorca widzi, że może mieć problem ze spłatą rat, może także skorzystać z wakacji kredytowych, a więc czasowego zawieszenia spłaty rat. – Prawo do wakacji kredytowych zapisane jest w umowie. Zazwyczaj trwają one od 1 do 6 miesięcy – o ich długości decyduje bank. Różne są też zasady zawieszenia rat – w niektórych bankach są to całe raty, a w innych jedynie ich część kapitałowa, co oznacza, że nadal trzeba spłacać odsetki. Jeśli kredytobiorca chce skorzystać z tej możliwości, musi poinformować bank przed upływem terminu spłaty raty, z reguły dwa tygodnie wcześniej – mówi Arkadiusz Rojek, Powszechny Dom Kredytowy S.A., ZFDF.

Połączenie kilku kredytów w jeden

Jeśli raty kredytu są zbyt wysokie, warto też poszukać bardziej korzystnych ofert w innych bankach. Jeśli takie są, można rozważyć przeniesienie kredytu. A co w przypadku, gdy kredyt hipoteczny nie jest jedynym zobowiązaniem finansowym wobec banków, jakie się posiada? – W sytuacji gdy kredytów jest kilka, warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym, który połączy je w jeden. Dzięki niemu spłacać można posiadane kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, na karcie i debet w koncie. Dzięki niższemu oprocentowaniu, koszt miesięcznych rat może obniżyć się nawet o kilkadziesiąt procent – wyjaśnia Arkadiusz Rojek, Powszechny Dom Kredytowy S.A., ZFDF.

Którekolwiek rozwiązanie się wybierze, w przypadku problemów ze spłatą kredytu trzeba działać jak najszybciej. Tylko wtedy istnieją największe szanse na wyjście z tej trudnej sytuacji.


Artykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW
autor: zarowkamarketing


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Reklama


Stopka

Free Page Rank Tool

Katalog SEO Toplista.NETTRA.pl Kataloog.org Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe toplista seo, toplista katalogow, toplista www, najlepsza toplista katalog.3tx.pl - katalog stron stat4u

katalogseo.net.pl/ KatalogSEO.org/ Katalog stron/ Katalog seo/ Vkatalog/Google+

Najczęściej wybierana oferta w czerwcu' 2019 r.
POLECANE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
arkzawiercie 2011
1222011 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 |  Luna-Tech by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie