KREDYTY GOTÓWKOWE ˇ KREDYTY MIESZKANIOWE ˇ KONTA OSOBISTE ˇ KREDYTY SAMOCHODOWE ˇ POŻ. POZABANKOWE ˇ KREDYTY DLA FIRM26/02/2021
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
ARTYKUŁY
RANKINGI

KREDYTY GOTÓWKOWE
Porównywarka

KREDYTY MIESZKANIOWE
Porównywarka

KONTA OSOBISTE
Ranking kont osobistych
Porównywarka

KREDYTY KONSOLIDACYJNE

KREDYTY REFINANSOWE

KREDYTY SAMOCHODOWE

POŻ. SPOŁECZNOŚCIOWE

KARTY KREDYTOWE

POŻ. POZABANKOWE
Porównywarka

OSZCZĘDZANIE
Lokaty
Rachunki inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne
Lokaty strukturyzowane

RACHUNKI FIRMOWE

KREDYTY DLA FIRM

Księgowość
Faktoring
Leasing

Rejestry długów

OKAZJE MIESZKANIOWE

UBEZPIECZENIA OC/AC
Ubezpieczenia na życie
Ubezpieczenia majątkowe

KANTOR INTERNETOWY

ZARABIANIE W INTERNECIE

ODDŁUŻANIE

Produkty niefinansowe

OFERTY PRACY

Forum
Kontakt
Linki


FACEBOOK


BANERY REKLAMOWE

Jak szybko pozyskać środki finansowe na niespodziewane wydatki?
fot. imageworld.pl
W obecnej sytuacji na rynku finansowym, oraz wobec niepewności stałości zatrudnienia, oszczędzanie stało się luksusem, na które nie każdy może sobie pozwolić. Finansowanie planów i inwestycji z wykorzystaniem oszczędności jest jednym z najtańszych rozwiązań, jednak dziś okazuje się dość problematyczne. W jaki sposób zatem można sfinansować rysowane przed sobą plany?

Wśród produktów finansowych, które mogą stanowić odpowiedź na postawione pytanie wymienić można kredyty odnawialne, czyli debety, kredyty gotówkowe czy konsumenckie, karty kredytowe, pożyczki hipoteczne i kredyty hipoteczne. Przydatność ich zastosowania uzależniona jest od celu, na jaki ma zostać wykorzystana pożyczka, jej wysokości oraz okresu spłaty.

Potrzeby typowo konsumenckie, dotyczące przedmiotów i usług o stosunkowo niewielkiej wartości, z powodzeniem mogą być finansowane przez kredyty odnawialne, karty kredytowe i kredyty gotówkowe. Na uwagę zasługują tu szczególnie dwa pierwsze rozwiązania, oferujące pewien okres bez odsetkowy, w czasie którego za pożyczone pieniądze nie są naliczane odsetki, a spłacone w terminie karta lub debet oznaczają niemal darmowy kredyt (obowiązują miesięczne opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego oraz udostępnienie limitu na karcie kredytowej).

Kredyty gotówkowe są natomiast rozwiązaniem, które pozwala na sfinansowanie planów spłacanych przez nieco dłuższy okres czasu, poczynając od kilku, a kończąc na kilkudziesięciu miesiącach kredytowania. Są one jednak stosunkowo wysoko oprocentowane, choć nie w tak znacznych wartościach jak karty kredytowe.

Wszystkie trzy rozwiązania dają możliwość szybkiego uzyskania kapitału, co stanowi przeciwieństwo dla dwóch pozostałych rozwiązań.

Kredyty i pożyczki hipoteczne należą do najtańszych sposobów finansowania planów, jednak ich istotną wadą jest konieczność posiadania aktu własności zabezpieczenia, czyli mieszkania, domu, a nawet działki. Pomijając tę oczywistą informację, czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania znacznie odbiega od poprzednich, szybkich pożyczek. W przypadku kredytów hipotecznych czas oczekiwania na decyzję może sięgać miesiąca, a nawet dwóch. Dopełnienie formalności w dalszym stopniu może wydłużyć czas oczekiwania na pożyczone pieniądze. Nieco szybsze i wymagające nieco mniej formalności okazują się pożyczki hipoteczne, jednak i one wymagają od kredytobiorcy cierpliwości.

Kredyty i pożyczki hipoteczne wykorzystywane są na różne cele, pomiędzy którymi można wymienić zakup nieruchomości, remont, budowę, zakup samochodu, a nawet drogą wycieczkę. Choć te ostatnie równie dobrze mogą być finansowane przez kredyty gotówkowe, rozwiązania obciążające hipotekę, czyli silnie zabezpieczone, są znacznie tańsze i łatwiejsze w spłacie.

Wybierając jedno z przedstawionych tu rozwiązań dobrze jest nie ograniczać z góry wyboru. W pewnych sytuacjach okazać się może, że produkt finansowy przystosowany do zgoła innych celów może znakomicie sprawdzić się przy bieżącym projekcie oferując potrzebną kwotę w najniższej cenie, czego przykładem może być wykorzystanie pożyczki hipotecznej w celu sfinansowania wakacyjnej wyprawy, oraz porównanie kosztów względem alternatywy jaką najczęściej jest kredyt gotówkowy.


artykul pochodzi z serwisu "www.artykuly.marleny.pl" - artykuły do przedrukuKomentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Reklama


Stopka

Free Page Rank Tool

Katalog SEO Toplista.NETTRA.pl Kataloog.org Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe toplista seo, toplista katalogow, toplista www, najlepsza toplista katalog.3tx.pl - katalog stron stat4u

katalogseo.net.pl/ KatalogSEO.org/ Katalog stron/ Katalog seo/ Vkatalog/Google+

Najczęściej wybierana oferta w czerwcu' 2019 r.
POLECANE

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
arkzawiercie 2011
1221987 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 |  Luna-Tech by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie